Wróć do materiału Data: 14/11/2022

Zwiększ jakość szkoleń pracowników dzięki nowej, wydajniejszej wersji Moodle Workplace 4.0

Moodle Workplace 4.0 posiada nowy, przejrzysty i intuicyjny interfejs oraz ulepszone narzędzia do angażowania różnorodnych grup użytkowników i maksymalizacji wyników szkoleń pracowniczych.

„Moodle Workplace jest zbudowany na bazie Moodle LMS, co daje mu wyjątkowe zalety zarówno pod względem rozwoju, jak i podnoszenia i zmiany kwalifikacji pracowników. W tym wydaniu skorzystaliśmy z procesu innowacji i konsultacji ze społecznością Moodle, który przyczynił się do ulepszenia Moodle LMS 4.0. Oprócz poprawy doświadczenia użytkownika, udało nam się wykorzystać ulepszone rozwiązania do dalszego rozwoju naszych narzędzi do nauki w miejscu pracy, w tym do rygorystycznych testów z naszymi użytkownikami końcowymi.  W coraz bardziej konkurencyjnym środowisku, gdzie uczenie się i rozwój jest kluczowym czynnikiem napędzającym wydajność i utrzymanie talentów, jestem bardzo podekscytowany korzyściami, jakie ta wersja zapewni sektorowi L&D.” – Emilio Lozano, szef działu Workplace Solutions

Intuicyjny interfejs

W najnowszym wydaniu Moodle Workplace, dostęp do najczęściej używanych elementów jest uproszczony poprzez nawigację w zakładkach i spójność w całej platformie. Nowa stylizacja wizualna jest responsywna i widoczna na wszystkich urządzeniach, co ułatwia menedżerom tworzenie ścieżek edukacyjnych, a pracownikom angażowanie się w szkolenia i ich realizację.

Aby ułatwić nowym użytkownikom rozpoczęcie nauki i przyspieszyć ich zrozumienie platformy, zaktualizowane ścieżki użytkownika Moodle zapewniają nowym użytkownikom zapoznanie się z wyglądem i działaniem Moodle oraz dostarczają szybkich wskazówek na temat kluczowych cech i nowych funkcjonalności.

The new Moodle Workplace 4.0 interface is fresh and intuitive with tabbed navigation.

Nauka jest priorytetem dzięki spersonalizowanemu pulpitowi nawigacyjnemu.

Pulpit nawigacyjny w Moodle Workplace 4.0 został uproszczony i umożliwia wyświetlanie aktualnych zapisów uczniów oraz sekcji nowych dostępnych kursów. Osoby uczące się mogą błyskawicznie zobaczyć status ukończenia kursu, a gdy uczeń ukończy kurs, w sekcji „Nowe dostępne kursy” pojawią się kolejne kursy odblokowane w ramach ścieżki edukacyjnej lub programu. Te usprawnienia ułatwiają pracownikom ustalanie priorytetów w nauce.

Administratorzy mogą dostosować pulpit nawigacyjny, aby dodać harmonogram lub kalendarz, jeśli kurs ma określone daty wymagalności, a nie bieżący początek i koniec. Pulpit nawigacyjny może być również skonfigurowany dla poszczególnych współużytkowników lub działów, dzięki czemu poszczególni współużytkownicy mają różne konfiguracje pulpitu nawigacyjnego.

A simplified and personalised dashboard makes it easier for employees to prioritise their learning.

Ułatwiona nawigacja po treściach nauczania dzięki funkcji Moje kursy

W menu pojawił się nowy element o nazwie „Moje kursy”. Moje kursy to samodzielna, dedykowana strona, która podsumowuje wszystkie szkolenia przypisane do pracownika w centrum szkoleniowym, w tym zapisane, dostępne lub przeszłe kursy.

Menedżerowie mogą tworzyć ścieżki edukacyjne dla swoich pracowników, łącząc różne kursy w programy i ścieżki edukacyjne. Wszystkie programy, kursy i podzbiory kursów są połączone, dzięki czemu menedżerowie i użytkownicy mogą łatwo poruszać się w ramach oraz pomiędzy modułami edukacyjnymi i szkoleniami.

The new My Courses page displays all the programs and courses assigned to a learner. Learners and managers can easily navigate within and between learning paths.

Zarządzaj wydajnością i rozwojem zespołu

W Moodle Workplace 4.0 nowa strona o nazwie „Moje zespoły” zapewnia menedżerom lub kierownikom działów wgląd w pracę członków zespołu, w tym śledzenie ról pracowników, postępów w ścieżkach edukacyjnych, statusu ukończenia kursów i certyfikatów. Menedżerowie mogą generować indywidualne lub zespołowe raporty, uzyskując wgląd w indywidualną lub zespołową wydajność i efektywność programu nauczania.

Administratorzy mogą również tworzyć dodatkowe niestandardowe strony w głównej nawigacji, aby dostosować pulpit nawigacyjny do potrzeb konkretnych odbiorców.

A new custom page, My Teams, allows managers to view employees’ progress with their learning paths and generate reports to obtain insights into learning program effectiveness.

Zautomatyzuj proces wprowadzania do systemu i usprawnij szkolenia dotyczące zgodności z przepisami

Ulepszenia doświadczenia użytkownika w Moodle Workplace 4.0 ułatwiają menedżerom tworzenie spersonalizowanych ścieżek szkoleniowych i wprowadzanie pracowników na stanowiska pracy poprzez automatyczne przypisywanie szkoleń i przyznawanie kompetencji osobom lub zespołom w oparciu o dopasowane lub dynamiczne reguły.

Dzięki automatyzacji menedżerowie mogą przekształcać programy szkoleniowe w certyfikaty, aby usprawnić szkolenia w zakresie zgodności lub spełnić wymogi prawne.  Menedżerowie mogą również zaplanować „recertyfikację”, którą może być ten sam program lub inny – na przykład program odświeżający z datą na miesiąc przed wygaśnięciem certyfikatu.

With automation, managers can turn learning programs into certifications to keep compliance training up to date.

Zwiększ wydajność szkoleń poprzez centralne zarządzanie wieloma platformami edukacyjnymi w ramach jednej witryny LMS

Dzięki wielopoziomowej strukturze, Moodle Workplace 4.0 ułatwia administratorom i menedżerom wspieranie różnych grup odbiorców poprzez tworzenie ekosystemu indywidualnych środowisk edukacyjnych w jednej witrynie LMS. Każde środowisko może mieć swój własny wygląd i styl, członków, administratorów i zawartość, a Moodle Workplace wspiera również współdzielenie zawartości pomiędzy środowiskami. Oszczędzaj czas i zwiększaj wydajność, konfigurując jedną lokację dla pracowników wewnętrznych, a drugą dla partnerów handlowych i klientów.

Create multiple learning platforms for different departments within a single LMS site.

Oceniaj efekty nauki i podejmuj właściwe decyzje

W wersji 4.0 Moodle Workplace, narzędzie do budowania raportów umożliwia tworzenie własnych raportów dla odbiorców za pomocą interfejsu drag-and-drop z natychmiastowym podglądem. Wgląd w dane pomaga menedżerom dostosować i ulepszyć programy szkoleniowe, aby zwiększyć wydajność pracowników.

Managers can build custom reports for audiences in a drag-and-drop interface with instant preview.

Zbuduj spójny ekosystem edukacyjny z pojedynczym logowaniem oraz zintegrowanymi rozwiązaniami

Moodle Workplace 4.0 bezproblemowo integruje się z szeroką gamą oprogramowania, w tym systemami HR i magazynami treści, dzięki czemu działy L&D mogą zbudować ekosystem wspierający swoją organizację.

Usprawnione logowanie uwzględnia Single Sign-On z obsługą wielu standardowych dostawców pojedynczego logowania (Google, Microsoft, Facebook), a także niestandardowych wtyczek uwierzytelniających. Wtyczki Single Sign-on można również skonfigurować według działu lub lokatora w naszym biznesowym systemie zarządzania uczeniem się.

The streamlined login process accommodates Single Sign-On.

Zwiększaj zainteresowanie pracowników dzięki bogatym i angażującym treściom edukacyjnym

Moodle Workplace 4.0 wykracza poza podstawowe funkcje treściowe większości systemów zarządzania uczeniem się w przedsiębiorstwach. Format kursu zawiera wszystkie cechy i funkcjonalności systemu Moodle LMS. Kursy są bogate w działania wymagające od uczestników aktywnego zaangażowania się w treści nauczania oraz w pracę z innymi osobami w różnych formach.

BigBlueButton, konferencja internetowa i wirtualna klasa zapewniająca udostępnianie w czasie rzeczywistym dźwięku, wideo, czatu, slajdów, współdzielenie ekranu, tablicę dla wielu użytkowników, pokoje przerw, głosowanie i emojis, została włączona do Moodle Workplace 4.0 jako standardowa funkcja.

Dodatkowo, ulepszona aktywność Moodle Workplace, „Rezerwacja terminu”, pozwala menedżerom na zaplanowanie sesji grupowych lub spotkań 1:1.

Schedule group sessions or meetings with Appointment Booking.

Enovation, twój partner w Moodle Workplace

Moodle Workplace jest dostępny za pośrednictwem certyfikowanego dostawcy Moodle, firmy Enovation. Niezależnie od tego, czy chodzi o aktualizację obecnej platformy, czy o rozpoczęcie pracy z Moodle Workplace, zapraszamy do kontaktu z nami.

Przeczytaj oryginalny artykuł w języku angielskim tutaj

Powiązane artykuły

Bądź pierwszym, który dowie się o naszych najnowszych wiadomościach i aktualizacjach