Wróć do materiału Data: 19/05/2022

Moodle 4.0

Moodle 3 odniósł ogromny sukces. Uwolniony w 2015 roku, doczekał się 11 wydań, powiększając bazę użytkowników Moodle do ponad 300 milionów ludzi na całym świecie; więc w tej skali nowa wersja Moodle to naprawdę wielka sprawa. 

Moodle 4.0 to początek ekscytującej nowej generacji Moodle. Będzie to podstawa wieloletnich postępów dla wiodącego na świecie LMS typu open source, a także wdrożenia, aby posunąć naprzód Moodle Workplace i MoodleCloud.

Ulepszone doświadczenie użytkownika

Wydanie Moodle 4.0 jest pełne nowych funkcji, ale ma jeden wyraźny cel – poprawę i modernizację doświadczenia użytkownika, zarówno dla twórców kursów, jak i uczących się. Moodle 4 kładzie nacisk na bardziej przejrzysty interfejs użytkownika, zmniejszenie bałaganu i ułatwienie nawigacji.

Zmiany w interfejsie użytkownika nie tylko sprawiają, że Moodle wygląda ładniej – zostały one zaprojektowane tak, aby zmniejszyć obciążenie poznawcze i zapewnić szybką, spójną nawigację na wszystkich platformach i urządzeniach mobilnych, a także oferują istotne ulepszenia w zakresie dostępności. Od zwijanego konspektu kursu do interfejsu z zakładkami i pulpitu nawigacyjnego opartego na danych, wszystko w Moodle 4.0 jest usprawnione.

Styl i treść
Oprócz oczywistych zmian w doświadczeniu użytkownika, Moodle 4.0 jest również pełen ulepszeń produktywności. Teraz, dzięki narzędziom Report Builder uwielbianym przez użytkowników Moodle Workplace, uzyskiwanie raportów na temat korzystania z Moodle nigdy nie było prostsze.

Popularne narzędzia oceny Moodle również zostały przebudowane. Zadania mogą teraz mieć licznik czasu i minimalne wymagania dotyczące oceny, a bank pytań zyskuje zaawansowane funkcje kontroli wersji na poziomie pytania.

Moodle 4.0 wprowadza również popularną integrację BigBlueButton do podstawowego zestawu funkcji. Dodanie potężnej integracji wideo dla zdalnych uczniów nigdy nie było łatwiejsze.

Enovation – Twój partner dla Moodle 4

Enovation jest idealnym partnerem do przejścia na Moodle 4. Niezależnie od tego, czy chcesz rozpocząć szkolenie Moodle 3 -> 4, czy rozpocząć aktualizację, Enovation oferuje bezkonkurencyjny pakiet aktualizacji, w tym darmową piaskownicę, aby poznać nowe funkcje we własnym czasie.

 Oceniamy również kolejną wersję Moodle, wersję 4.1, która będzie pierwszą wersją długoterminowego wsparcia z generacji 4.X.

 Sprawdź naszą rolkę Moodle 4.0 Highlight z naszego najnowszego webinaru

Powiązane artykuły

Bądź pierwszym, który dowie się o naszych najnowszych wiadomościach i aktualizacjach