Wróć do materiału Data: 06/12/2022

GIZ i Enovation – Historia sukcesu

Poszerzanie dostępu do nauki na całym świecie

atingi to globalna cyfrowa platforma edukacyjna stworzona przez Enovation we współpracy z Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ), który zarządza międzynarodowymi projektami w imieniu niemieckiego Ministerstwa Współpracy Gospodarczej i Rozwoju.

atingi” oznacza w języku esperanto „odnieść sukces”.

Celem programu atingi jest usunięcie przeszkód w rozwoju kariery zawodowej dla osób w niedostatecznym stopniu reprezentowanych na całym świecie, poprzez uczynienie Cyfrowego Nauczania powszechnym, przystępnym i bezpiecznym dla wszystkich, niezależnie od miejsca i dostępu do technologii.

Dostarczanie nauki do odległych i słabo rozwiniętych regionów za pomocą innowacyjnych rozwiązań do nauki mobilnej i offline.

Po przeprowadzeniu przetargu GIZ wybrał Enovation na partnera rozwojowego dla atingi, który:

 • Dokonał migracji atingi z istniejącego rozwiązania do platformy open-source opartej na Moodle Workplace
 • Zagwarantował wydajność, niezawodność i skalowalność platformy do obsługi milionów użytkowników
 • Stworzył niestandardowe rozwiązania, które udoskonaliły platformę w zakresie doświadczeń uczniów, bezpieczeństwa, dostępności i możliwości zarządzania
 • Zapewnił doradztwo w zakresie rozwoju i zarządzania cyfrową platformą edukacyjną na dużą skalę

Więcej niż podstawy

GIZ potrzebował partnera, który byłby w stanie zapewnić podstawową funkcjonalność i spełnić wymagania dotyczące skali platformy, jak również miałby możliwości rozwoju w zakresie tworzenia rozbudowy na zamówienie, która poprawiłaby doświadczenia edukacyjne użytkowników. Do tej pory opracowano ponad pięćdziesiąt dodatków do platformy. Niektóre przykłady rozwiązań, które poprawiają zaangażowanie uczących się to:

 • Biblioteka treści, gdzie uczący się mogą przeglądać i wyszukiwać kursy, które odpowiadają ich zainteresowaniom lub potrzebom. Dostępne również w wersji mobilnej aplikacji
 • Dodatkowe aktywności edukacyjne zostały dodane w obszarach gamifikacji, odznak, formatów kursów, współpracy z dokumentami i powiadomień o kursie
 • Zalecenia dotyczące nauki mogą być formułowane w oparciu o tematykę kursu
 • Obecnie użytkownicy mogą korzystać z platformy w ośmiu językach, a co kwartał dodawane są nowe języki.

Zapewnienie partnerom krajowym miejsc na wynajem w celu dostarczenia nauki do własnych użytkowników z własną marką – „powered by atingi”.

Rozwój platformy i jej dostępność

Enovation wdrożyło również kilka funkcji, które wspierają GIZ w promowaniu społecznych i rozwojowych celów tej platformy:

 • Kursy można udostępniać na portalach społecznościowych i linkować do atingi
 • Proces rejestracji użytkownika został uproszczony, aby dostosować go do grupy docelowej
 • Aplikacje do analizy i monitorowania w ramach ekosystemu atingi służą do:
  • Mierzenia sukcesu kampanii promocyjnych (za pomocą www.matomo.org)
  • Badania trendów aktywności edukacyjnej w grupach użytkowników według kluczowych metadanych profilu użytkownika – płeć, wykształcenie, kraj, grupa wiekowa (za pomocą www.metabase.com).

Ponad 300,000 uczniów na całym świecie z perspektywą udzielenia pomocy milionom.

Podsumowanie

Dzięki współpracy Enovation i GIZ baza użytkowników potroiła się, a liczba dostępnych kursów przekroczyła 300. Kierownik projektu Enovation, Ciarán O’Connell powiedział: „to był fascynujący projekt – uwielbiamy pracować z GIZ nad tak znaczącym projektem i uczestniczyć w udostępnianiu cyfrowej nauki i edukacji jak największej liczbie osób”.

Dominic Orr, atingi Management (DV), GIZ

„Od samego początku od migracji atingi do korzystania z Moodle Workplace, Enovation pokazało swoje kwalifikacje w zakresie potencjału, elastyczności i profesjonalizmu w pracy z naszym zespołem. Jesteśmy niezwykle zadowoleni z funkcjonalnego i technicznego rozwoju platformy pod kierownictwem Enovation.”

Powiązane artykuły

Bądź pierwszym, który dowie się o naszych najnowszych wiadomościach i aktualizacjach