Wróć do materiału Data: 12/10/2022

Co nowego w Moodle Workplace 4.0?

Po niedawnej premierze Moodle 4.0, Enovation ma przyjemność powitać najnowszą wersję korporacyjnego systemu LMS, Moodle Workplace 4.0.

Moodle Workplace to elastyczny system zarządzania nauką, który usprawnia proces uczenia się i rozwoju pracowników  (L&D – Learning and Development ), wprowadzania ich na rynek pracy oraz szkolenia z zakresu zgodności z przepisami.

Oprócz wszystkich przełomowych ulepszeń UX wprowadzonych w Moodle 4.0, Moodle Workplace 4.0 posiada nowy, świeży i intuicyjny interfejs oraz udoskonalone narzędzia, które pozwalają zaangażować różnorodne zespoły uczących się i zmaksymalizować efekty szkolenia pracowników. Oto lista najważniejszych nowych funkcji.

Odświeżony wygląd pulpitu nawigacyjnego

Na pulpicie użytkownika pojawiło się kilka nowych opcji bloków – „Zalogowany użytkownik”, „Kursy w trakcie realizacji” oraz „Nowe dostępne kursy”. Jeśli użytkownik pracuje w programie, w którym kursy muszą być ukończone w kolejności, pojawią się one w sekcji Nowe dostępne kursy, gdy zostaną odblokowane. Te nowe bloki oraz bardziej przejrzysty interfejs użytkownika ułatwiają pracownikom znalezienie i ustalenie priorytetów w nauce.

Nawigacja

Nowa nawigacja wprowadzona w Moodle 4.0 została przeniesiona do Moodle Workplace 4.0, przynosząc ogromne korzyści użytkownikom. Wszystkie kursy posiadają indeksy, które ułatwiają nawigację między zajęciami, a bloki są domyślnie zwinięte, co pozwala na pełne wykorzystanie powierzchni.

Zarządzanie wydajnością i rozwojem zespołu

Kolejną funkcją, którą chcemy podkreślić, jest nowa strona „Moje zespoły”. Te nowe karty umożliwiają kierownikom i działom wgląd w pracę zespołów, w tym możliwość śledzenia ról pracowników, postępów w ścieżce szkoleniowej, statusu ukończenia kursu i certyfikatów. Menedżerowie mogą generować raporty indywidualne lub zespołowe, uzyskując wgląd w wyniki pracy poszczególnych osób lub zespołów oraz skuteczność programu nauczania.

Spersonalizowane doświadczenie dzięki funkcji Custom Page

Ostatnią, ale nie mniej ważną funkcją są „Strony niestandardowe”. Ten nowy dodatek łączy elastyczność pulpitów systemu Moodle LMS z funkcjami struktury organizacyjnej Moodle Workplace, dając administratorom możliwość projektowania spersonalizowanych stron powszechnie dostępnych, dla danej grupy lub dla konkretnych odbiorców. Możemy wybrać nasze bloki, w tym w pełni konfigurowalny blok HTML lub tekstowy, a następnie wybrać użytkowników, dla których chcemy udostępnić daną stronę.

Co różni Moodle Workplace 4.0 od Moodle LMS?

Moodle Workplace jest zbudowany na bazie Moodle LMS, więc posiada wszystkie podstawowe funkcje Moodle. Dodatkowo zawiera zaawansowane funkcje uczenia się w miejscu pracy, zaprojektowane z myślą o potrzebach firm i organizacji. Niektóre z tych funkcji to architektura typu multi-tenant, silnik automatyzacji budowy, ścieżki edukacyjne, śledzenie certyfikacji i spersonalizowany pulpit nawigacyjny dla poszczególnych odbiorców.

Enovation, twój partner w Moodle Workplace

Moodle Workplace jest dostępny za pośrednictwem certyfikowanego dostawcy Moodle, firmy Enovation. Niezależnie od tego, czy chodzi o aktualizację obecnej platformy, czy o rozpoczęcie pracy z Moodle Workplace, zapraszamy do kontaktu z nami.

Powiązane artykuły

Bądź pierwszym, który dowie się o naszych najnowszych wiadomościach i aktualizacjach